PTFE / Teflon®

Teflon® , politetrafloroetilen maddesinin mucidi Du Pont firmasının, bu maddeyi patentlediği adıdır. Politetrafloroetilen (PTFE), plastik genel başlığı altında, floropolimer sınıfı içinde yer alır. Kısacası, PTFE (veya Teflon®) ısıya dayanıklı bir plastiktir.

PTFE ile ilgili birçok renk alternatifleri mevcuttur.

Bununla ilgili, renk kartelası ve renk simulasyonu bölümlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

PTFE, uygulamaya göre de türlere ayrılır:

ROLLER UYGULAMA

Roller coating tekniği ilk olarak İtalya’da 70’lerin sonunda özellikle mobilya sektörüne yönelik olarak geliştirilmiş ve sonrasında mutfak sektöründe de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Özellikle boya tüketiminde sağladığı tasarruf (overspray olmadığı için sprey kaplamaya göre ortalama %70) ve yüksek adetli üretim olanağıyla marketler ve zincir mağazalarda satılan daha ekonomik ürünler için bu kanallara çalışan üreticiler roller hatlarıyla rekabette ciddi avantaj yakalıyor.

Firmamız roller kaplamalarda sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimiyle bu teknolojiyi kullanan firmaların ilk tercihi olmaktadır. Mutfak sektöründe yaptığı atılımlarla dikkat çeken Türkiye’de önümüzdeki yıllarda roller hatlarının sayısında ve dolayısıyla üretim adetlerinde ciddi bir artış beklenmektedir.

SPREY UYGULAMA

PTFE, klasik, spreyleme yöntemiyle de uygulanır. Kontrol tipine göre, manuel ve robot spreyleme uygulanabilir.