Hakkımızda

Hakkımızda

Scala Kimya Ltd. Şti. 2020 Temmuz ayında yüzey kaplamaları ve başta zücaciye olmak üzere farklı sektörlerde engin tecrübeye sahip üç ortak tarafından kuruldu.

Kardeş firma Tuğra Kimya ile birlikte Scala Kimya hem su hem de solvent bazlı kaplama malzemeleri üretiminde kısa sürede piyasanın kilit oyuncularından birisi haline geldi ve ülkenin önemli alüminyum mutfak eşyası üreticileriyle çalışmaya başladı. Firma yakın gelecekte başka sektörleri de hedeflemektedir.

Scala Kimya arzulanan ideal kaliteyi en uygun fiyatlarda sağlayabilmek için dünya çapında pek çok farklı tedarikçiyle çalışmaktadır. Araştırma ve geliştirme sürekli devam eden bir süreç olup müşterilerin beklediği yüksek kaliteyle birlikte uluslar arası standart ve normlara bu şekilde uyum sağlanmaktadır.

Şirketin amacı ve hedefi  100’den fazla alüminyum mutfak eşyası üreticisinin bulunduğu Türkiye pazarından aldığı güçle uluslar arası arenada da önemli bir tedarikçi haline gelmektir.

Biz Kimiz

Görkem Işık 1995 yılında fotoğraf sektöründe Polaroid firmasında çalışmaya başladı ve 7 yıl sonra Türkiye satış müdürü olarak ayrıldığı işinin ardından İtalya’ya yerleşti. 2003 yılında İtalya’nın o dönemdeki en büyük alüminyum mutfak eşyası üreticisi olan Bialetti’de ihracat bölge müdürü olarak başladığı kariyerini daha sonra kendi danışmanlık ve aracılık şirketiyle devam ettirmiş ve İtalya’dan bazı firmaların Türkiye temsilciliğini almıştır. 2015 – 2020 yılları arasında İtalyan Deko firmasının Spectrum A.Ş. ile distribütörlüğünü yapmıştır.

Dilek Ataer Altıparmak;1992 yılında YTU Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1993 yılında aynı üniversitede başladığı yüksek lisans eğitimine paralel olarak Türkiye’de emaye friti üreticisi firmalardan olan Keskin Kimya’da çalışma hayatına girmiştir. 1997’de kurmuş olduğu Tuğra Kimyevi Maddeler San.Tic.Ltd.Şti. ile metal yüzey kimyasalları üretim ve satışına başlamış ,1997-1999 yılları arasında Gizem Frit Seramik ve Glazür San.ve Tic.A.Ş. firmasına elektrostatik emaye satışı ile ilgili danışmanlık yapmıştır . 2007-2012 yılları arasında faaliyet gösteren Kimyasal Net San.Tic.Ltd.Şti.’nin ortaklarındandır.2012 yılından itibaren Jak Meşulam’la birlikte mutfak eşyaları üretiminde ‘’non-stick’’ kaplama olarak uygulanan PTFE ve seramik kaplama ilgili Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır. 2015 – 2020 yılları arasında Görkem Işık’la birlikte Spectrum A.Ş.’de yöneticilik yapmıştır .
2009-2019 yılları arasında İstanbul Ticaret Odası Kimya Komitesi’nde başkan yardımcılığı ve sektörle ilgili bilirkişilik yapan yapan Dilek Altıparmak 2016 yılında Brüksel’de IWEC(International Women’s Entrepreneurial Challenge) tarafından verilen uluslararası kadın girişimci ödülüne layık görülmüştür.

Jak Mesulam (Can Meseli), 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur.
1996-2004 yılları arasında Akan Kimya A.Ş.’nin Ar-Ge çalışmaları ve kalite kontrol bölümünde görev aldı. ISO 9001, QS-9000 sistemlerine paralel olarak metallerin dönüşüm kaplamaları, baz yağların sülfonasyonu, kauçuk pişirme ortam tuzları, vulkanizasyon ajanı ince kükürtler gibi konularda da çalıştı. 2004-2012 yılları arasında kendi şirketi Kimyasal Net Ltd.’nin yöneticisi olarak kimya, lojistik ve bilişim sistemlerini birleştirerek B2B platformunda 100’e yakın farklı kimyasalın tedariğini sağladı.
2012-2014 yılları arasında Oto Bakım & Temizlik Sektöründe bazı firmalara uygulama hizmetleri ve danışmanlık yaptıktan sonra 2 yıl (2014-2016) çeşitli işler yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. O zamandan beri Tuğra Kimyevi Maddeler San. Tic. Ltd Şti. ve Scala Kimya sırasıyla 2016 ve 2020’den.

Makina Parkuru